İsrail ordusundan seksi profil açıklaması: 100'e yakın asker tuzağa düştü

İsrail ordusu, askerlerine gelen 'çöpçatanlık' aplikasyonlarının Hamas tarafından gönderildiğini açıkladı.

İsrail ordusundan seksi profil açıklaması: 100'e yakın asker tuzağa düştü

İsrail, Hamas’ın sahte profillerle İsrail askerlerini Facebook ve çöpçatanlık uygulamalarıyla tuzağa düşürdüğünü duyurdu.

İsrail Ordusu’nun (IDF) istihbarat servisinde görevli bir yetkili, yaklaşık 100 civarında askerin söz konusu aplikasyonları indirdiğini duyurdu. Askeri yetkili, bu uygulamalardan ikisinin Glancelove ve Winkchat’in çöpçatanlık için tasarlandığı açıkladı. Google Play platformunda bulunan Golden Cup adlı uygulamanın da Dünya Kupası hakkında bilgi verdiği belirtildi. Sahte aplikasyonların indirildikten sonra karşı tarafa kullanıcının konumunu ve telefon rehberindeki kişileri görmeye izin verdiği, kamera ve mikrofonlarla da dinleme ve izleme yapılabildiği iddia ediliyor. Hamas ise olayın basına yansıması sonrası konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

İsrailli ordu mensupları Hamas’ın Facebook’taki sahte genç kadın profilleri üzerinden İsrailli askerlerle irtibat kurduğunu, daha sonra iletişimin Whatsapp uygulaması üzerinden mesajlaşma şeklinde ilerlediğini söylüyor. Askerlerin tuhaf mesajlar alması sonrasıysa üst düzey ordu yetkilileri konuyla ilgili araştırma başlatmıştı. İsrailli yetkililer konuyla ilgili önlemin alındığını ve askerlerin sanal dünyada artık daha az ifşa olduğunu söyledi.

israil seks asker tuzak