HDP'li Barış Atay: Kültür sanat alanındaki baskı ve sansürle ilgili kamuoyu yaratacağız

''Ama aynı zamanda Hatay milletvekili olarak şu ana kadar yürütülen Suriye politikasının yarattığı yıkımın Hatay üzerinde etkisi ile ilgili çokça çalışma yapmamız gerekecek.''

HDP'li Barış Atay: Kültür sanat alanındaki baskı ve sansürle ilgili kamuoyu yaratacağız

HDP Hatay Milletvekili Barış Atay, Meclis'e gelerek kaydını yaptırdı. Atay, kayıt sırasında zafer işareti yaparak gazetecilere poz verdi.

Atay, basın mensuplarına şu açıklamayı yaptı:

“Bir günde Türkiye’deki haleti ruhiyem değişmedi. Sonuç itibariyle uzun zamandır Meclis’in dışında bir mücadele yürütüyorduk yoldaşlarımızla. Şimdi bu işin Meclis ayağında olacağız bir süre. Umarım hepimiz için güzel olur. Sizler için de özgür olabileceğiniz, özgür haber yapabileceğiniz bir basın olmasını diliyorum. Umarım güzel günlerde güzel şeyler konuşuruz.

Ana çalışma alanı kültür sanat alanındaki baskı ve sansür mekanizması ile bunların nasıl aşılacağına dair kamuoyu yaratma çabası olacak. Ama aynı zamanda Hatay milletvekili olarak şu ana kadar yürütülen Suriye politikasının yarattığı yıkımın Hatay üzerinde etkisi ile ilgili çokça çalışma yapmamız gerekecek. Özellikle bölgedeki CHP’li arkadaşlarla bu konuda dayanışmamız gerekiyor."

barış atay hdp kültür sanat sansür baskı suriye hatay