Barış Atay: Bugün çorabını çektirir, yarın sahneye çıkmanı da yasaklar

''O sunucunun yaptığı hadsizlik değil, icazetini aldığı müdahale hakkı(!)''

Barış Atay: Bugün çorabını çektirir, yarın sahneye çıkmanı da yasaklar

Şarkıcı Gülşen, AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin etkinliğinde sunucunun 'Çorabını çeker misin' sözüne sert bir şekilde tepki gösterdi. DHA'nın haberine göre,

Ordu Belediyesi tarafından düzenlenen konser programına katılan pop müzik şarkıcısı Gülşen, AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın çiçek vermek için sahneye çıkacağı sırada sunucunun kendisini "Çorabını çeker misin" diyerek uyarmasına tepki gösterdi. Yılmaz'dan çiçeğini alan Gülşen, "Bir sanatçının ne yapacağına saçma sapan bir sunucu karar veremez" dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından dün gece 'Süleyman Felek Caddesi Yayalaştırma ve Dış Cephe Projesi' ile Köprübaşı Meydanı'nın açılışı nedeniyle kutlama konseri düzenlendi. Şarkıcı Gülşen'in katıldığı konser Ayışığı Meydanı'nda gerçekleştirildi. AKP'li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Gülşen'e çiçek vermek için sahneye çıkmadan hemen önce sunucu olan Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde görevli Seyfettin Kızıl, Gülşen'i 'Çorabını çeker misin' diye uyardı. Ardından Yılmaz sahneye çıkıp Gülşen'e çiçek verdi. Yılmaz'a çiçek için teşekkür eden Gülşen sunucunun söylediği sözlere de tepki gösterdi. Bu sırada konuşan Gülşen, "Başkanım bu harika organizasyon için çok teşekkür ediyorum. Bu kadar güzel insanı güzel Ordu'da bir arada bulundurmayı bize yaşattığınız için bunun heyecanını, çok çok teşekkürler bütün belediye çalışanlarına da. İnşallah bir sonraki Eylül ayında böyle bir şuursuz sunucu seçmezsiniz. Çünkü ne sanata ne sanatçıya ne size, ne de sizin altınızda hizmet veren hiç kimseye yakışmayacak sözlerle 'Çorabını çeker misin' diyemez bana sizin sunucunuz. Bir sanatçının ne yapacağına saçma sapan bir sunucu karar veremez" dedi. Konsere katılanlar Gülşen'in bu sözlerine alkışlarla destek verdi.

Barış Atay: Konser için faşizmin yanında saf tutunca size karışmayacaklar sanıyorsunuz

HDP Hatay Milletvekili ve oyuncu Barış Atay, Şarkıcı Gülşen'in çorabına karışılmasına yorum yaptı. Atay, sosyal medya hesabından ''2-3 tane belediye konseri için faşizmin yanında saf tutunca size karışmayacaklar sanıyorsunuz ama öyle değil işte. O sunucunun yaptığı hadsizlik değil, icazetini aldığı müdahale hakkı(!) Bugün çorabını çektirir, yarın fırsat bulduğunda sahneye çıkmanı da yasaklar. Bir anlamadınız.'' ifadelerine yer verdi.

 

barış atay gülşen