Dünyayı gezdi, Giresun'da tacize uğradı

Frances Grier, Giresun'da iki kişinin tacizine uğradığını açıkladı.

Dünyayı gezdi, Giresun'da tacize uğradı

İngiltere'den Moğolistan'a giden İskoç bisikletçi Frances Grier, Mart ayında Türkiye'de tacize uğradı. Grier, yaşadıklarını İnstagram hesabında paylaştı. Genç kadın yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı: "Sen. Ben. Sex"i bilen ama "merhaba" kelimesi bilmeyen iki adam beni yol kenarında durdurdu. Ben bisikleti sürüp ondan uzaklaşırken uzanıp popomu elleyen, beni öpmek için kamyonundan dışarı sarkan adam. Kırsaldan geçerken yaşadığım tacizler(Kötü gözle bakmalar) . Ve bunların hepsi ben tam anlamıyla baştan aşağa çamur ve yağ ile kaplıyken yaşandı. Kadın olarak yalnız seyahat etmenin bir de diğer yüzü var: tatsız, istenmeyen ve düpedüz korkunç taraf; fotoğraflayamadığımız taraf; yolculuğun yıkması gereken klişeler; Gece uyutmayan, sabah ise devam etmemizi engelleyen.

Bunlar sırf, yalnız, batılı bir kadın olduğum ve medya bizi gevşek ve daha az ahlaklı olarak gösterdiği için başıma geldi. Bu adamlara, "Ben de insanım. Senden korkmak istemiyorum. Biri bunu senin kardeşine ya da kızına yapsa ne hissederdin? demek istiyorum.

Dört hafta boyunca Türkiye'nin dostluğunu, nezaketi ve misafirperverliğini met ettikten sonra, ülkenin Kuzeydoğu'sundaki iki üç erkek benim bu ülke hakkındaki görüşlerimi paramparça ettiği için nefret ediyorum. Başıma gelen bu olaydan sonra başka bir köye girdiğimde bana yaklaşan her erkeğe düşmanca baktığım için nefret ediyorum. Köyde bana meyve suyu getiren kibar adama şüpheyle baktığım için nefret ediyorum. Dünyaya korkuyla bakmaktan hoşlanmam.''

 

giresun taciz türkiye frances grier