18 gün önce evlendiği kadını öldürdü

Denizli'nin Bekilli ilçesindeki bir erkek, 18 gün önce düğün yaptığı eşini boğarak öldürdü.

18 gün önce evlendiği kadını öldürdü
2018-09-05 20:33:44

Denizli'nin Bekilli ilçesindeki bir erkek, daha önce nikahlandığı, 18 gün önce de düğün yaptığı 24 yaşındaki eşini boğarak öldürdü. Öldürülen kadının, şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olduğu, eşi hakkında uzaklaştırma kararı verildiği, bunlara rağmen düğünlerinin yapıldığı ortaya çıktı.

Olay dün saat 23.00 sıralarında, Bahçeli Mahallesi Can Sokak'taki evde meydana geldi. Daha önce Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan Ö.K. inşaatlarda çalışmak için yakın zamanda Denizli'nin Bekilli ilçesine geldi. Ö.K. burada Makbule K. ile tanıştı. Ö.K. ve Makbule K. bir süre sonra evlenme kararı aldı. Ö.K. ile Makbule K.'nin önce nikahı kıyıldı, 18 Ağustos'ta Nazilli'de düğünleri yapıldı. Çift, daha sonra geldiği Bekilli'ye yerleşti. Ö.K. iddiaya göre eşini dövmeye başladı.

Ö.K., dün çıkan tartışma sırasında, Makbule K.'yi boğarak öldürdü. Olay sonrası evden çıkan Ö.K. taksiye binerek Nazilli'ye gitmeye çalıştı. Cinayetin işlendiği eve gelen çiftin yakını, Makbule K.'nin cesedini bulunca polise haber verdi. Kent giriş ve çıkışında önlem alan polis ekipleri, Ö.K.'nin bulunduğu taksiyi durdurdu. Gözaltına alınan Ö.K. sorgulanmak üzere emniyete götürülürken, Makbule K.'nin cesedi ise otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. 

ŞİDDETE RAĞMEN DÜĞÜN YAPILMIŞ

Öte yandan Makbule K.'nin düğünden önce nikahlandığı Ö.K.'den şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olduğu, Ö.K. hakkında uzaklaştırma kararı verildiği, bunlara rağmen düğünlerinin yapıldığı ortaya çıktı. Düğünden sonra da şiddetin sürdüğü ancak Makbule K.'nin polise şikayette bulunmadığı öğrenildi.

DHA

kadın cinayeti