Kurabiyeye gizlediği dedesinin küllerini arkadaşlarına yedirdi

ABD’de bir lise öğrencisi ölen dedesinin külleriyle hazırladığı kurabiyeleri sınıf arkadaşlarına yedirdi.

Kurabiyeye gizlediği dedesinin küllerini arkadaşlarına yedirdi

Sacramento kenti yakınlarındaki lisede bir kız öğrenci, öldükten sonra yakılan dedesinin küllerini kullanarak yaptığı kurabiyeleri en az dokuz sınıf arkadaşına yedirdi. BFM TV’nin aktardığına göre, Kurabiyeyi tadan öğrencilerden Andy Knox, sınıf arkadaşının kendisine “Özel malzemeli kurabiyemden yer misin” diye sorduğunu kendisinin ise içinde ‘esrar’ olduğunu düşünerek kabul ettiğini söyledi.  Knox, kurabiyeyi ısırdıktan sonra içinde farklı bir şey olduğunu anladığını, daha sonra kurabiyeyi hazırlayan arkadaşının gülerek içinde dedesinin küllerini olduğunu söylediğini ifade etti.

Knox, “Çocukken kum yediyseniz bilirsiniz, ağzınızda çıtırdar. Kurabiyede de öyle bir çıtırdama vardı” dedi.

Polis memuru Paul Doroshov, soruşturma sonrasında kurabiyelerin insan külünden yapıldığına dair kanıt bulduklarını, ancak öğrencinin herhangi bir suçlamayla karşı karşıya kalmasının düşük bir ihtimal olduğunu söyledi. Yapılanın, bir sağlık riski yaşanmadığı için suç teşkil etmediğini düşünen polis yetkilileri, sorunun çözülmesini okul idaresine bıraktıklarını belirtti.

Okul müdürü Tyler Millsap ise öğrenci velilerine gönderdiği bir maille durumu en ‘saygılı ve haysiyetli’ şekilde ele aldıklarını, öğrencinin pişman olduğunu ve problemin artık ‘aile içinde’ çözülmesi gerektiğini söyledi.

kurabiye ölü kül sacramento abd