Keşif aracı Curiosity, Mars'ın yüzeyinde sıra dışı bir nesne buldu

Mars'ın yüzeyinde sıra dışı bir nesne bulundu.

Keşif aracı Curiosity, Mars'ın yüzeyinde sıra dışı bir nesne buldu
ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars'ın yüzeyinde sıra dışı bir nesne bulunduğunu açıkladı. Sputnik'in aktardığına göre, Mars'ın Gale kraterinde keşifte bulunan gezgin robotu Curiosity'nin kamerasına yansıyan nesnenin tanımlanamadığı belirtildi.

Little Colonsay (İskoçya'nın kuzeyinde bir ada) ismi verilen nesne için araştırma ekibinde yer alan Dr. Suzanna Schwentser, "Little Colonsay'nin ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Planlama ekibi nesnenin parlak olduğu için bir göktaşı olabileceğini düşünüyor. Ancak, kesinleşmesi için kimyasal analiz yapılması gerekir" dedi.

 

NASA'nın keşif aracı Curiosity, 2012 yılında Gale kraterine inmiş, 6 yıl süren keşif faaliyeti süresince Kızıl Gezegen'in geçmişte mikrobiyolojik canlı yaşamına ev sahipliği yapmış olabileceğine dair çok sayıda kanıt toplamıştı.

curiosity haberleri, Keşif aracı Curiosity, Mars'ın yüzeyinde sıra dışı bir nesne buldu haberleri, Keşif aracı Curiosity, Mars'ın yüzeyinde sıra dışı bir nesne buldu son dakika, curiosity son dakika, curiosity nedir, curiosity kimdir, curiosity hakkında

mars haberleri, Keşif aracı Curiosity, Mars'ın yüzeyinde sıra dışı bir nesne buldu haberleri, Keşif aracı Curiosity, Mars'ın yüzeyinde sıra dışı bir nesne buldu son dakika, mars son dakika, mars nedir, mars kimdir, mars hakkında

2013- vehaber.org - Tüm hakları saklıdır.