'Anlatılan Senin Hikayendir' oyunu iptal edildi

Levent Üzümcü'nün tiyatro oyunu iptal edildi.

'Anlatılan Senin Hikayendir' oyunu iptal edildi
Levent Üzümcü, 'Anlatılan Senin Hikayendir' isimli oyununun, 10 Ocak’ta Hatay’ın İskenderun ilçesinde yapılacak gösteriminin baskılar nedeniyle iptal edilmek zorunda kaldığını açıkladı.

Instagram hesabından yayınladığı bir video ile yaşananları aktaran Üzümcü, oyunun sahneleneceği salonun bulunduğu koleje baskı yapıldığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Sanatın ve sanatçının hiç olmadığı kadar özgür, demokrasinin hiç olmadığı kadar ileride olduğu şu günlerde, İskenderun’da oynayacağımız oyunun oynanacağı kolejin sahnesi, yapılan baskılar nedeniyle elimizden alındı. Kolej yönetimi, oyunu artık orada oynamamıza izin vermiyor. Dosluğun, kardeşliğin ve barışın oyunu 'Anlatılan Senin Hikayendir'i izlemek İskenderunlular için bir başka özgür yarına kaldı.Hepinizden özür dilerim.”

Oyunun Artvin'deki Çoruh Üniversitesi'ne bağlı A. Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde 3 Aralık Cumartesi günü yapılacak gösterimi de Artvin Valiliği tarafından iptal edilmişti.

levent üzümcü haberleri, 'Anlatılan Senin Hikayendir' oyunu iptal edildi haberleri, 'Anlatılan Senin Hikayendir' oyunu iptal edildi son dakika, levent üzümcü son dakika, levent üzümcü nedir, levent üzümcü kimdir, levent üzümcü hakkında

anlatılan senin hikayendir haberleri, 'Anlatılan Senin Hikayendir' oyunu iptal edildi haberleri, 'Anlatılan Senin Hikayendir' oyunu iptal edildi son dakika, anlatılan senin hikayendir son dakika, anlatılan senin hikayendir nedir, anlatılan senin hikayendir kimdir, anlatılan senin hikayendir hakkında

2013- vehaber.org - Tüm hakları saklıdır.