Ahmet Kural: Karşılıklı bir münakaşa yaşadık

Oyuncu Ahmet Kural, şarkıcı Sıla’yla birçok çiftin yaşadığı gibi karşılıklı şekilde sert bir tartışma yaşadıklarını söyledi.

Ahmet Kural: Karşılıklı bir münakaşa yaşadık

Ahmet Kural, eski sevgilisi Sıla’yı darp ettiği suçlamasına ilişkin konuştu. Sabah’tan Ömer Karahan’a konuşan Kural, şimdiye kadar konuşmayacağını söylediğini ancak işin kişisel bir hesaplaşmaya dönmesi üzerine sessizliğinin yanlış anlaşılacağını fark ettiğini kaydetti.

Sıla’yla darp iddiası öncesi, ayrılmalarının ardından bir kez daha birlikte olmayı denediklerini aktaran Kural, bugün ‘tokat ve dayak atan, öfkesini kontrol edemeyen bir adam’ın sunulmaya çalışıldığını dile getirdi.

Kural şöyle devam etti: “Ben aşıktım ama bir tek soru işareti vardı aklımda. Yeniden ilişkiye başlamadan önce de açık açık ‘Benden sonra olan beni ilgilendirmez ama varsa böyle bir ilişkin, başlamayalım’ diye sordum. ‘Hayır’ cevabını alınca, çok mutlu oldum.”

‘Münakaşa yaşadık’

Sıla’nın her şeyi iddia ettiğini ancak tartışmanın neden çıktığını söylemediğini ifade eden oyuncu, kendisinin bir anda hiddetlendiği ve güzel güzel konuşurken öfkesini kaybetmiş gibi sunulduğunu aktardı.

Kural sözlerini şöyle sürdürdü: “O mutfakta laf lafı açtı ve konu, ayrıldığımız döneme geldi. Evet, güzel güzel konuşuyorduk. Ben aile kurmak istediğimi, hatta biraz önce de anne-babamın yanından geldiğimizi söyledim. Birkaç kere sorduğumda farklı cevaplar verdiği için yine sordum, ‘Ayrıldıktan sonra bu kişiyle bir ilişkin oldu mu?’ diye. Bana ‘Evet, canını acıtmak için oldu’ dedi. O öfke diye anlatılan şey aslında hayatım boyunca uğradığım en büyük hayal kırıklıklarından ve acılardan biriydi. Güvendiğin ve aşık olduğun kişinin seni gerçekten sevmediğini anladığım andı. Öncesi var mıydı, yok muydu sorgulamadım bile. Esas konu; bana deliler gibi aşık olduğunu söyleyen bir insanın, ayrılır ayrılmaz başka bir ilişkiye başlaması ve yeniden bir araya gelmeye başladığımızda bunu bilerek saklamasıydı. İnandığım aşkın karşılığının olmadığını anladım. Sonrasında ondan evden gitmesini istedim. Karşılıklı bir münakaşa yaşadık. Gerçekten birçok çiftin yaşadığı türden sert bir tartışma…”

Darp iddiasını bir kez daha reddeden Kural, kadına şiddet gibi bir konuyla anılmasından üzgün olduğunu aktardı. Oyuncu, “Haksızlığa uğrayan bir insanın hukuki sesi olmak için, kendisinin sözleri yetmez, gerçeklerin bilimsel olarak gün yüzüne çıkarılması gerekiyor” dedi.

Olayın kendisi için büyük bir travma olduğunu dile getiren Kural, “Bu süreçte profesyonel destek alacağım” dediğinde “Öfkesi için alacak” yorumu yapıldığını ifade etti. Oyuncu “Bir insanın her gün yaşayabileceği bir olay mı yaşadım ben? Ve böylesine ağır bir olayı televizyondan öğreniyorsunuz. Yaşamayan asla bilmez” ifadelerini kullandı.

“En çok bağıran, en haklıdır” anlayışının doğru olmadığını anlatan Kural, “Bugüne kadar Gençoğlu’nu hiçbir polemiğin içinde görmedik. Bu iddiaları neden ortaya atmış olsun ki?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Bugüne kadar beni de göz önünde yaşanan bir ilişkinin içinde görmediniz. İlk ayrıldığımızda bile ‘Önce ben ayrıldım ve terk ettim’ algısı oluşturan insan, daha sonra ‘Yeniden ben istedim ve bir araya geldik’ algısı yaratıyor. Ve sonunda bunlar yaşanıyor. Bu benim için bir ilkti belki ama bu süreçte başkalarının yaşadığı o kadar benzer hikaye dinledim ki… Bu tartışmanın neden çıktığının hiç konuşulmaması, o gece kendisinin de alkollü olduğunun söylenmemesi veya ilişki öncesi ve sonrası gelinen durumların üstünün örtülmeye çalışılması çok ilginç. Kötü bir niyet var ortada, tek konuşulan Ahmet Kural olsun ve abartılı bir şekilde olsun. Konu kadına şiddet değil. Yalan burada başladığı için geri dönemiyor belki de.”

Kural, Sıla’yla ilk ayrılıklarının tokat attığı için yaşandığı iddialarını da reddetti.

ahmet kural sıla darp