Sümeyye Erdoğan: Herkesi tek tipleştiren bir kadın modeli oluşturmaya çalışıyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, 'Ne yazık ki günümüzde küresel bir fabrika tek bir tür kumaş dokurcasına herkesi tek tipleştiren bir kadın modeli oluşturmaya çalışıyor' dedi.

Sümeyye Erdoğan: Herkesi tek tipleştiren bir kadın modeli oluşturmaya çalışıyor
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) 45. temsilciliğini Aksaray'da açtı.

Kültür Park Gala Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Aksaray Valisi Ali Mantı, milletvekilleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar kadınlara yabancıların gözlükleriyle bakmadıklarını belirterek şunları söyledi: "KADEM, bu toprakların birikiminin harmanlandığı bir mecra. KADEM olarak bizler bu toprakların kadınlarına yabancıların gözlükleriyle bakmıyoruz. Sorunlarımızı kendi değerlerimiz, kendi kavramlarımız, kendi hassasiyetlerimiz ışığında ele alıyoruz. KADEM’in en önemli motivasyonlarından biri kadınlarımıza kendi özlerini muhafaza etmenin en büyük özgürlükleri olduğunu hatırlatmaktır. Ne yazık ki günümüzde küresel bir fabrika tek bir tür kumaş dokurcasına herkesi tek tipleştiren bir kadın modeli oluşturmaya çalışıyor. Bizlere de özgürlük, eşitlik, demokrasi gibi değerlere ancak onların kalıplarına sorunsuz bir şekilde girersek ulaşabileceğimizi söylüyor. Dolayısıyla o fabrikanın tek tip ürünü haline gelmez isek eksik olduğumuzu hissettiriyor. Oysa bizim kendi referanslarımıza kendi değer kriterlerimize ihtiyacımız var."

DHA

sümeyye erdoğan haberleri, Sümeyye Erdoğan: Herkesi tek tipleştiren bir kadın modeli oluşturmaya çalışıyor haberleri, Sümeyye Erdoğan: Herkesi tek tipleştiren bir kadın modeli oluşturmaya çalışıyor son dakika, sümeyye erdoğan son dakika, sümeyye erdoğan nedir, sümeyye erdoğan kimdir, sümeyye erdoğan hakkında