Türkiye'yi ziyaret edeceklere uyarı: Bu işaretleri yapmayın

Türkiye’yi ziyaret edecek Ruslara 'Türklerin milli değerlerine saygılı olun' denildi.

Türkiye'yi ziyaret edeceklere uyarı: Bu işaretleri yapmayın
Türkiye’yi ziyaret edecek Rus vatandaşlara Rus Dışişleri Bakanlığı tarafından vatandaşlarına "Türkiye uyarıları" içeren kitapçık hazırlandı. Kitapçıkta, Türkiye’yi ziyaret edeceklere "Türklerin milli değerlerine saygılı olun" denildi, el işaretleri ile ilgili uyarılara yer verildi.

Kitapçıkta Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'e ve Türk devlet sembollerine yönelik herhangi bir saygısız söylem ve davranışta bulunmamaları istendi. Rehberde bozkut ve zafer işaretinin de farklı algılanabileceğinin altı çizildi. 

Okey- tamam anlamına gelen el işareti de kesinlikle yapmayın denilen kitapçıkta bu işaretin yanlış anlaşılmaya yol açabileceği belirtildi. Rusya’da 'tokum" anlamına gelen eli boğaza götürme işaretinin de Türkiye'de tehdit olarak algılanacağı bilgisini verildi.

türkiye haberleri, Türkiye'yi ziyaret edeceklere uyarı: Bu işaretleri yapmayın haberleri, Türkiye'yi ziyaret edeceklere uyarı: Bu işaretleri yapmayın son dakika, türkiye son dakika, türkiye nedir, türkiye kimdir, türkiye hakkında