YSK o seçmenlerin kayıtlarını donduracak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), beyan ettiği yerde oturmadığı belirlenen seçmenlerinin kayıtlarının dondurulacağını duyurdu.

YSK o seçmenlerin kayıtlarını donduracak
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimine ilişkin bazı bölgelerde seçmen hareketinin olduğu ve bu hareketin muhtarlık seçimlerini etkilemeye yönelik olarak yapıldığı hakkında; basında haberler yer almakta olup, bazı ilçe seçim kurulu başkanlıkları ile siyasi partilerden de Başkanlığımıza bilgiler ulaşmaktadır.

4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında muhtarlık bölgesi askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılmıştır. Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup, bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır.

Bu nedenle; seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ysk haberleri, YSK o seçmenlerin kayıtlarını donduracak haberleri, YSK o seçmenlerin kayıtlarını donduracak son dakika, ysk son dakika, ysk nedir, ysk kimdir, ysk hakkında

seçmen haberleri, YSK o seçmenlerin kayıtlarını donduracak haberleri, YSK o seçmenlerin kayıtlarını donduracak son dakika, seçmen son dakika, seçmen nedir, seçmen kimdir, seçmen hakkında

2013- vehaber.org - Tüm hakları saklıdır.