Dilipak: İptal oylarında patlama yaşanabilir

Dilipak 'önümüzdeki günlerde AK Partiye yönelik sansasyonal saldırılara hazır olun. Her yolu deneyecekler. Ellerinden geleni arkalarına koymayacaklar. Yolsuzluk, ekonomi, tarikat, özel hayat, polemik konusu yapılacak ne varsa kullanacaklar.' dedi.

Dilipak: İptal oylarında patlama yaşanabilir
2019-02-02 07:51:45

 

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 31 Mart'ta yapılacak seçimin sonuçları üzerine bir değerlendirme yaptı. Dilipak, "Seçim sonuçları birçok sürprize gebe" diyerek "Böyle giderse seçmen sandığa gitmeyebilir ya da iptal oylarında patlama yaşanabilir" ifadesini kullandı.

Seçmenin alternatifi olmadığını savunan Dilipak  "AK Partili seçmen partisini bırakıp nereye gidecek? CHP’li seçmen partisini bırakıp nereye gidecek?" diye sordu.

Dilipak'ın "Seçmenin kafası karışık" başlığıyla (2 Şubat 2019) yayımlanan yazısı şöyle:

CHP’nin İzmir adayı gündeme bomba gibi düştü. CHP’nin bir yandan İyi Parti, öte yandan HDP ile kurduğu ittifak geri tepti! CHP’nin içi “cadı kazanı”na döndü. Sadece adaylar değil, Kılıçdaroğlu da tartışmanın odağındaki isim. Ve şimdiden CHP’nin geleceği tartışılmaya başladı. Seçim sonrası CHP’de köklü bir hesaplaşma bekleniyor. Öte yandan; FETÖ’cüler, AK Partiyi yıpratmak ve adaylar üzerinden saldırıya geçmek için Pensilvanya’dan işaret bekliyorlar.

Hiçbir seçimde seçmenin kafası, özellikle de adaylar konusunda kafası bu kadar karışık değildi.

Partilerin çoğunda, aday gösterilen kişiler ne kadar çok görünürse o parti o kadar az oy alır.

Bu seçimde partiler arası polemiklerden çok parti içi polemikler ağırlıkta. Bu anlamda seçim sonuçları herkes için birçok sürprize gebe. Böyle giderse seçmen sandığa gitmeyebilir ya da iptal oylarda patlama yaşanabilir. Hani seçmenin birini bırakıp ötekine gidecek hali de yok. AK Partili seçmen partisini bırakıp nereye gidecek? CHP’li seçmen partisini bırakıp nereye gidecek? Hemen hemen hiç birinin alternatifi yok.

Şimdilik seçimlerde ağırlık iki ittifakta. “Cumhur İttifakı” AK Parti MHP arasında. Öteki CHP, HDP ve İyi Parti. CHP kendi içinde bölünmüş durumda. Bu seçim bir bakıma Kılıçdaroğlu için bir olmak ya da olmamak seçimi. Mutlaka kazanmak istiyor. Onun için adaylarını geleneksel tabanından değil, popülist isimlerden seçmeye çalışıyor ama bu da geleneksel tabanda ciddi bir rahatsızlığa sebeb oluyor. Gitti İyi Parti ile ittifak kurdu. İyi Parti kim? FETÖ’cü damgası yemiş, MHP’den gelenlerin ağırlıkta olduğu bir parti. CHP daha düne kadar “Ergenekon davasının sanıklarının avukatlığı”nı yapmıyor mu idi. CHP’nin ulusalcı kanadının başına bu işi açan FETÖ’cüler değil mi idi. Sonuç “dün dündür, bugün bugün”.

Ve tabii CHP’nin sırtındaki bir diğer kambur HDP! CHP-HDP seçim ittifakı eksi mi verecek, artı mı göreceğiz. Aynı durum İyi Parti için de geçerli. İyi Partililer CHP’ye verir ama CHP İyi Partinin adayına oy verir mi göreceğiz. İyi Parti AK Partinin karşısındaki her parti ile ittifak kurar.

Aslında CHP, HDP ve İyi Parti için birinci hedef AK Partinin kaybetmesi. AK Parti kazanmasın da kim kazanırsa kazansın. AK Parti güç birliği peşinde, CHP ve koalisyon ortaklarının önceliği “Öfke birliği”. Merkez’de durmanın, 1. Parti, kitle partisi olmanın avantajları da var, kendine has zaafları, zararları da var. Başınıza çok fazla cin toplarsınız. Bunları toplamak zor değildir ama dağıtmak zordur. Başınıza toplananları çoğu kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez anlayışına sahip, kaşığı belinde dolaşan tiplerdir. Bunlar güç nerede ise oradadırlar. Her kılığa girebilirler. Kıraldan fazla kıralcıdırlar. 40 kapıdan icazet almışlardır. Tarikat, aşiret, vakıf, dernek, kanaat önderi, hemşehricilik ayakları, her yolu denerler. “Cilalı adam devri” ya, cilası tamdır. Makyaj ve maskeleri gerçekten daha gerçek bir görüntü verir. İyi koku alırlar, dengeleri bilirler ve ona göre hareket ederler. Hedefe doğru ilerlerken, her yolu denerler, her kapıyı çalarlar. Sonuçta bu “kötü adamlar” iyi adamları, kovar, kaçırır.. Tehdit eder, tuzak kurar, şantaj yapar, iftira eder.

Şimdi başımıza bir de trol belası çıktı. Her partide var bunlar. Holiganizmin sanal alemde iş tutan bir başka biçimi sanki bu adamlar. Gezide bunların ilk icraatlarını gördük. Şimdi her partinin böyle bir trol ordusu var. Bunlar aşağılık adamlardır. Bunları kullananlar da onlardan daha da aşağılık, şizofren, megolaman, egosantirik tiplerdir genellikle. Bunların elinde siyaset çamur deryasına dönüyor. Bunların götürüsü getirisinden fazladır aslında. Siyaseti bir başka zemine kaydırıyorlar. Siyasiler üzerinde durdukları zemine zarar veriyorlar. Bazı Sosyal Media  danışmanları mesaj vermek ve saldırılara cevap vermekten çok bu işi yapıyorlar. Rakiplerine zarar vermek, yıpratmak için o işi yapıyorlar sanki.

Zaten yazılı basın ya da radyosu, televizyonu ile media çöküyor. Tamamı internete kaydı. Gazete tirajları yerlerde sürünüyor. Resmi tirajlar gerçeği yansıtmıyor. Gerçek tirajlar ise bayiden satılan gazeteler değil, kamunun aldığı ve kurumların aldığı gazetelerden oluşuyor büyük ölçüde. Hemen hepsi de “Sahibinin sesi”. Parayı veren düdüğü çalıyor.

Siyaset artık toplumun pek ilgisini çekmiyor. Hele gençler hiç oralı değil. Salonlardaki, meydanlardaki kabalıklar, teşkilatın harekete geçirebildiği grublardan oluşuyor. İşler gönüllü katılımdan çok “profesyonel şirketler” tarafından görülüyor.

Bu seçimde bütün partiler kendi çalıp kendi oynayacak gibi sanki. Keskin sirke küpüne zarar verdi. Partiler ve liderler o kadar sert polemiklere girdiler ki, halk siyasetten uzaklaştı. Birinin ak dediğine öteki kara diyor. İnsanlar neye inanacaklarını şaşırdılar. Siyasetin dili çok keskin. Politikacılar toplumsal barış ve diyalog konusunda çok kötü örnekler veriyorlar. Bunun topluma yansıması çok daha vahim oluyor. Hani derler ya, “İmam ne yaparsa, cemaat ne yapmaz ki!” Bu aşırı gerilim havası herkesin kulaklarını siyasete kapatmasına ya da öfke patlamasına sebeb oluyor. Sonunda insanlar politikacılardan uzaklaşıyor, bunları dinlemek bile istemiyor. Hani Resulullaha hatırlatılmadı mı ayette, “Onlara sert davranırsan senden uzaklaşırlar” diye. Hz. Musa’ya onun için “Güzel söz ve hikmetle hakkı açıklaması” emredilmişti. “Gavli leyyin” diye bir ölçü vardı.

Bırakın seçmenin siyasetten uzaklaşmasını, bazı öyle tipler var ki, din, tarih, ahlak, hakikat diye bir meseleleri yok. Onları da kendi hallerine bırakıp onlardan uzaklaşmak gerek. Çünkü onları muhatap almak bile, onlara iltifattır. Bu müfsit insanlardan uzaklaşmak gerek.

Önümüzdeki günlerde AK Partiye yönelik sansasyonal saldırılara hazır olun. Her yolu deneyecekler. Ellerinden geleni arkalarına koymayacaklar. Yolsuzluk, ekonomi, tarikat, özel hayat, polemik konusu yapılacak ne varsa kullanacaklar.

Bir de şuna dikkat edelim: Haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti yok eder. Batılın tasviri saf zihinleri idlal eder. Günahın aleniyeti, günahkarların itibar görmesi, toplumsal zihinlerde suça meşruiyet kazandırır. Yanlışların tekil örnek üzerinden tekrar tekrar anlatılması, sözün etkisini azaltır. En günahkarı diğer günahkarların önüne atarsanız, onu günah keçisine dönüştürürler ve kendi vicdanlarında kendilerini aklarlar. Seçime şunun şurasında yaklaşık 60 gün kaldı. Sonra tencere yuvarlanacak, kapağını bulacak. Bana göre tek sorun adayların liyakatı ile ilgili değil. Tabii gözünde mertek taşıyan adayların başkasının gözünde çöp araması ya da erdemsiz bir adayın seçmene erdemden söz edip akıl vermesi anlaşılır ve kabul edilebilir bir durum da değil. Aday olacak kişinin kriteri bizde belli. Evinizin anahtarını kendilerine emanet etmekte sakınca görmedikleriniz”. Böyle biri yoksa, o zaman önce bu derdinize yanın. Aynı partiden iki aday birbirine bile güvenmiyorsa, hatta birbirinin gözünü oymak için fırsat kolluyorsa, o zaman kime ne anlatabilirsiniz ki! Aslında sorun, toplumun neye layık olduğu ile ilgilidir. Zira biz kendi hakkımızdaki hükmü değiştirmedikçe Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir. Neyin ne olduğunu 31 Mart’ta göreceğiz. Selâm ve dua ile.

2013 yılından beri aktif olarak son dakika güncel haberler ile medya dünyasında bilinen bir marka haline geldik. Türkiye'den ve dünyadan gelişmeler. Haber ajanslarına ve sosyal medyaya düşen önemli olaylar. Haberler video ve fotoğraf ile desteklenmektedir. Devlet liderlerinin yaptığı açıklamalar ile gündelik hayat içerisinde yaşanan gelişmeler, ünlülerin yaşamları, magazin dünyasında yaşanan gelişmeler, spor dünyasından, sporcuların hayatında yaşanan olayları anlık olarak aktarmaktadır. Son dakika Dilipak: İptal oylarında patlama yaşanabilir haberi, manken ve modellerin foto galerileri, futbol, spor, porno haberleri ve daha fazlası. Haberleri okuyunca video ve foto galerilerimizi de gezmeyi ihmal etmeyin. Galerimizde neler var, sizler için neler bulduk? Ünlülerin hayatından seçtiğimiz nude fotoğraflar, muhteşem fiziğiyle karşınızda. Kadın bedeni en estetik vücut hatları ile karşınızda. Denizde, havuzda, sokakta, partide, evde ya da yatakta ünlülerin tüm anları. Sizler için en özel en güzel görsellerle galerimizi erotik resimlerle de harmanladık, eskiden erotik film izlemek için sinemaya gittiğimiz ortamlardan bir tık uzağımıza taşındığı zamanlara. Buram buram erotizm kokan fotoğraflarını seçtik ve frikik fotoğraflarından medyaya yansıyanları sizler için bulduk. Bir anlık dikkatsizlik sonucu oluşan frikikler burada, magazincilerin yakaladığı kaza görselleri. Gerçi bazılarının ne kadar kaza olduğu da tartışılır planlanmış gibi. göğüs ile ilgili derlemeleri toparladık. Bunlar elbiseli ya da göğüs dekolteli olabilirler, meme görselleri galerimizde. Kadınlarda doğurganlığı simgeleyen göğüslerin erkeklerde üreme içgüdüsünü körüklediği için çekici geldiğini biliyor muydunuz? Bacak fotoğrafları ile ilgili sosyal medyadan ve arşivimizden sizlere ulaştırdık. Uzun bacaklı, sütun gibi bacaklara sahip kadınlar. Evet kılıydı tüyüydü, pürüsüzlüğüydü, kadınlar için güzel bacaklı olmanın da bir bedeli var. Toplum standartlarına uygun bir şekilde çıplak resimleri ile hayatından kesitler aramaya bulmaya çalıştık. Fotoğrafların hiçbiri tam çıplaklık içermemektedir. İnsan dünyaya çıplak gelip çıplak giderken tartışılmaya devam eden bir konu. Facebook bu konuda son dönemler epey tutucu. Kalça ya da başka bir deyişle poposuyla ilgili seçtiklerimize yer verdik. Kadınlar vücutlarının en estetik bu bölgelerini göremezken bizler gösterdik. Son dönemler estetik ile büyütülmesi popüler olan kalçaları erkekler pek seviyor. Hot ya da biz ateşli diyelim siz anlayın. Kışkırtıcı, baştan çıkarıcı görselleri derledik. Bebek gibi manken ve modeller burada. Sıcak sözcüğünün seksi çağrıştarması bir hayli ilginç tabii ama yerleşmiş sözlüğe. Artık seksilik arayan hot diye arıyor. Ve tabii ki ass ile ilgili fotoğrafları da derleyerek galerimize ekledik. İngilizcede kadınların en estetik olan bölgesinin söylenme şekli bu. Şu Youtube'da popüler hale gelen Prank videolarında olay bildiğiniz gibi öpüşmeyi de aşıp popo okşamaya kadar gelmişti. Biz o kadar abartmadık olayı. Instagram resimleri ile diğer sosyal medya hesapları Facebook, Youtube, Pinterest, Twitter, reddit hesaplarında biraz gezindik ve sizler için taramalar yaptık.Sosyal medya biliyorsunuz koca bir derya ve VK hesaplarındaki bilgi ve görselleri sizler için es geçmedik. Yahu sosyal medya platformu demişken bunların sayısı her geçen gün artıyor ve takip dahi etmesi iyice zorlaştı, saniye başı yeni platform kuruluyor. Tumblr hesaplarındaki dataları taradık, sosyal medyada çok konuşulan, elden ele gezen fotoğrafları bulmaya çalıştık, dediğimiz gibi biraz başımız döndü ama bu çabaya değdi. ifşa olan resimlerini, sosyal medyaya yansıyanları bulduk. Yanlış anlaşılmasın biz ifşa etmedik, bulduk. İnternet, sosyal medya derken ifşa kültürü de aldı başını gitti. Kadına şiddet ile birlikte, feministler arasında da yaygınlaşan bir kültür. Hack fotoğrafları var ise ve üzerinde herhangi bir şikayet yok ise bunları da toparladık, bir dönem bu hack olayları epey yaygındı. Sanıyoruz zamanla kişisel fotoğraflarımıza sahip çıkmayı az da olsa öğrendik. ve tabii ki icloud resimlerini de derledik. Biliyorsunuz bir dönem moda haline gelmişti ama biz özel hayatın gizliliğine özen gösterdik. Bu konularda açıkları olan şirketler ne gibi çalışmalar yaptı onu bilmiyoruz ama. Seksi çalışmaları. Bazı kadınların doğalığında her hareketi seksi çağrıştırıyor tabii, onların seksi olmak için özel bir çaba harcamasına gerek yok. ve yaşamındaki çekilen ya da kendisinin selfie olarak çektiği naked resimleri araştırdık.Dünya denilen gezegende ne varsa biz burada toplamaya çalışıyoruz, tek rakibimiz henüz keşfedilmeyen gezegenler. bunlarla da yetinmedik ama daha bitmedi tabii ki hayatı, boyu, kilosu gibi fizik ölçüleri, sevgilisi, yaşı, neler yapmış, bugünlere nasıl gelmiş, bu kişi nasıl başarılı olmuş da burada kendine yer bulmuş onları yazdık, erkek arkadaşı kimmiş, kız arkadaşı kimmiş falan derken çok yorulduk ulan size bilgi vereceğiz diye, bazılarında da atladık. Yani kısacası biyografisine yer verdik. Nereli, yaşı kaç gibi bilgilere bizden ulaşabilirsiniz. Tüm galerilerde bu bilgiler yok belki ama çoğu galerimizde mevcut. Yaşam içerisinden makyajsız hali ve makyajlı halleri ile birbirinden estetik görüntüleri, birbirinden farklı saç modelleri ile çekilen fotoğraflar. Kadınlığa dair ne varsa görüntüsü bizde. haberleri. Sizlere binlerce haber sunduk, çok sayıda kişinin günlük olarak ne yaptığını araştırarak sizlere ulaştırdık. Kim nerede ne yapmış, ne yemiş ne içmiş, kiminleymiş. Bazen sıkıcı bir hal alıyor bu. Galerilerimizde porno yok ama isteyeni çok. Porno bağımlıları var ki 1 saat izlemeden duramıyor.Kadınlar birbirlerinin seks yapışını izleyerek de tahrik olabiliyor ama o kadınlar için de önemli bir ihtiyaç ya da sex tape bulunmamaktadır. Seks kasedi bulunan ünlüler, bunu satan ünlüler, başka işler yaparken bir anda porno oyuncusuna dönenler daha da neler neler. Aslında fotoğraflarımız film sahnelerini aratmıyor, gezince filmleri izlemiş kadar oluyorsunuz. Her karesi aksiyon dolu müthiş kesitler. Mesela videolarımızda kalça danslarına yer verdik ama yok ben illa galeri gezeceğim derseniz oturup kalça dansı, twerk izlemiş kadar olursunuz, beni kesmez diyorsanız o zaman sizi videolara alalım. Sonra sözlük yazarlarının yüklediği görselleri de aradık, ekşi sözlük ya da uludağ sözlükte hem yapılan yorumları inceledik hem de görsel taraması yaptık.Sarışın, kumral, siyahi ya da kızıl saçlı birbirinden ateşli, çekici uzun boylu ve kısa boylu ya da büyük beden, erkeklerin fantazilerini süsleyen adeta sanat harikası zayıf ya da balık etli kadınlar. Ekran frikikleri izlemek isterseniz yaşanan anlık güzel kazalar ve canlı tv frikiklerini toparlıyoruz, sokak frikiklerini araştırıyor ve size seksizm örneklerini sunuyoruz. Galerimiz bitince diğerlerini gezmeyi ihmal etmeyin. Diğer galerilerimizde çeşitli renkte ve uzunlukta elbise görselleri, vücudu saran tayt, bikini, iç çamaşırı resimleri ile mini elbise, transparan elbise, göğüs dekoltesi, mini etek, mini kot şort, gecelik resimleri, kot ve tanga görselleri, jartiyer, külot, sütyen, külotlu çorap, fetiş fotoğrafları bulabilirsiniz. Güzel kadınlar, en seksi kızlar, çeşitli pozisyonlarda verilen pozlar, ünlüler, porno oyuncuları, manken ve modeller, oyuncular, sosyal medya fenomenleri galerilerimizde.