Bahçeli: Bize 'saray bekçisi' diyen ahmaklar, biz bu vatanın bekçisiyiz

Devlet Bahçeli partisinin Aksaray'da düzenlenen mitinginde konuştu.

Bahçeli: Bize 'saray bekçisi' diyen ahmaklar, biz bu vatanın bekçisiyiz

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

— Aksaray, Cumhur İttifakımızın içinde değildir ancak bu hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. AK Partili kardeşlerimizle biriz, beraberiz, aynı ittifakın eşit ve onurlu mensuplarıyız.

— Üslubumuza, sözlerimize azami dikkat edeceğiz. Nezaketi elden bırakmayacağız, siyaseti, rekabeti, yozlaştırmayacağız, kırıcı, incitici olmayacağız. AK Parti ile Aksaray'da ittifak yapmasak da birbirimize hürmeti gözardı etmeyeceğiz.

— Cumhur İttifakı'nı çekemiyorlar. Zillet, rezalet ve hatta hıyanet içindeler. PKK ile yan yana yürüyorlar. CHP rotayı iyice şaşırmış, tarihsel çizgisinden çok tehlikeli bir şekilde kopmuştur. Silivri'de bir HDP'li 'CHP'yi destekleyeceğiz' diyor. Bunlar aklını oynatmış.

— CHP'ye oy veren kardeşlerim PKK'lılara mahkum edilemez. Kılıçdaroğlu, Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası üzerinde yalan inşa etmesin, bize milliyetçilik anlatmasın. Kılıçdaroğlu kim oluyor da bize milliyetçilik ahkamı kesiyor? Kimliksiz ağızlardan milliyetçilik nasıl çıkıyor? Bu cüreti nereden alıyor? Kılıçdaroğlu'nun ya aklıyla zoru vardır ya da girdiği siyasi komadan çıkamamıştır.

— Bize 'Saray bekçisi' diyen ahmaklar, biz bu vatanın, al bayrağın, susturalamayacak olan ezanın bekçisiyiz.

— Hemen konuyu ekonomiye getiriyorlar, patlıcandan bahsediyorlar. Patlıcan pahalıysa bu dünyanın sonu değildir. Ucuzladığında herkes alır doya doya yer. Peki beka yenir mi? Ucuzu, pahalısı olur mu?