Yavuz: Seçimde AK Partili görevli sayısı: 1 milyon

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, "Seçim gününde aktif görev alacakların sayısı 1 milyondur" dedi. 1 milyonun içinde sandık yönetim kurulu üyeleri ve mahalle yönetimleri yok.

Yavuz: Seçimde AK Partili görevli sayısı: 1 milyon

AK Parti, 31 Mart günü için 1 milyon kişiyi görevlendirdi. Hazırlıkları hakkında konuşan AK Parti İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Türkiye’de en hızlı sonuç alacak parti biz olmalıyız. Bizden daha hızlı hiçbir parti alamadı bugüne kadar. Çok hızlı bir şekilde bu sonuçları alalım. Türkiye’de ilk bilen biz olalım. Aktif görev alacakların sayısı 1 milyondur” dedi. “YSK’ya bilgiler yansımadan çok önce bize bilgiler yansımış olacak” iddiasında bulunan Yavuz şu bilgileri verdi:
“Sadece sonuç alım sistemi için seçim günü akşam saatlerinde görev alacak görevlilerimizin sayısı 870 bindir. 870 bin kişi olmasa biz sonuçları çok hızlı alamayacağız demektir. Çağrı merkezi görevlilerimiz ve koordinatörlerimiz var. İstanbul hariç Türkiye’nin 118 yerinde çağrı merkezimizi kurduk. İstanbul hariç 7 bin 277 kişi çağrı merkezi görevlisi belirledik. Her bir merkezin başına da koordinatör verdik. İstanbul’da sadece çağrı merkezi görevlilerinin sayısı bin 893. Bütün hepsini topladığınızda yaklaşık 10 bin kişi yapıyor. 10 bin kişi çağrı merkezinde bilgisayar ekranı karşısında duracak ve sandıklardan bilgi alacak.”