İmamoğlu'ndan faytonculara: Atların, sağlığı, bakımı hatta gerekiyorsa tedavisiyle ilgili merkez kuralım istiyoruz

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Büyükada'ya geçerek esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Burada faytonculara atlarla ilgili 'Sonuçta canlıdır ve mutlaka bu canlıları korumamız lazım.' dedi.

İmamoğlu'ndan faytonculara: Atların, sağlığı, bakımı hatta gerekiyorsa tedavisiyle ilgili merkez kuralım istiyoruz

Büyükada'dan Heybeliada'ya geçildiği sırada Kaptan Köşküne çıkan İmamoğlu, burada ulaşıma ilişkin projesini anlatarak, "Sürekli oturanlara yüzde 40 indirimli yapacağız. Bizimki gerçekçi aslında. Vaatlerde tabi herkesin bakış açısı var. Biz çocuklara kadınlara zaten ücretsiz diyoruz. Büyük bir kesimi kapsayan annelere, mesela 6 yaştan 12 yaşa çıkartıyoruz, bu geçerli. Artı olarak sunduğumuz şeyde Adalar'da oturanlara yüzde 40 indirimli, gerçekçi davranıyoruz, gerçek ihtiyaçlar üzerinden gidiyoruz. O yönüyle baktığımızda bizim değerlendirmemiz daha doğru diye düşünüyorum" dedi.

'İKNA ETMEK İÇİN HAVAYA SIKILMIŞ İŞLER DEĞİL'

Adalar'ın özel bir yer olduğunu ifade eden İmamoğlu, "Birçok konuda zaten 25 senedir yönetiyorsunuz, bir eksikliğiniz var ise bunu niye gidermediniz. Seçimden önce bu tür vaatler gerçekten komik, biz işimize bakıyoruz, gerçek ihtiyaçlar üzerinden talepleri değerlendirip projeler ürettik. Yani hiçbir şeyi böyle birilerini ikna etmek için havaya sıkılmış işler değil, onu da net ifade edeyim. Bu konuda Adalar bizim için çok önemli, dediğim gibi bu coğrafya, İstanbul'un hemen yanı başında binlerce yıllık tarih, her inancın burada bir karşılığı var. İnanılmaz keyif bir yer burası. Ama Büyükşehir Belediyesinin ihmal ettiğini birebir ben 5 yıl yaşadım. Bu sürece ‘dur' diyeceğiz ve Adalar halkı çok mutlu olacak. 5 yılda bu kadar yıl demek ki neler ihmal edilmiş diyecekler. Ona rağmen İstanbul hala güzelliğini korumaya çalışıyor, 5 yıl da fazla değil, 5 yılda Adalar bambaşka bir yerde olacak" diye konuştu.

ATLARIN SAĞLIĞI, SONUÇTA CANLIDIR

Faytoncular durağını ziyaret ederek faytoncuların sıkıntılarını dinleyen İmamoğlu, "Bu konuda hassasiyet gösteriyoruz. Özellikle sağlığıyla ilgili sizlerle oturalım kararlar alalım diyoruz. Özellikle atların, sağlığı, bakımı hatta gerekiyorsa tedavisiyle ilgili merkez kuralım istiyoruz. Böyle bir adımımız olacak. Büyükşehir olarak bu sürecin dışında kalmayacak ve içine gireceğiz. Beraber ortak kararlar alıp özellikle sağlığı konusunda sizinle işbirliği yaparak, yaşadığınız eksiklikleri gidereceğiz. Bu konuda en çağdaş, en gerekli neyse yapmamız lazım. Sonuçta canlıdır ve mutlaka bu canlıları korumamız lazım. Dediğim gibi bir denetimi, iki alınması gereken kurallar, kararlar neyse oturup beraber konuşacağız. Burada veterineri olan bir merkez kuracağız" ifadelerini kullandı.