Fatih Portakal: Cumhurbaşkanı, kendi düşüncesinde olmayan herkese bedel ödetmeye çalışıyor

Fatih Portakal yaptığı açıklamada 'Düşünebiliyor musunuz? Bedel öder diyor. Bu cümleyi net bir şekilde kurabiliyor. Zor günler, gerçekten hepimiz için zor günler. Hukuku sadece kendi açısından yorumluyor gibi cumhurbaşkanı. Ama bu ülkede 82 milyonuz. Hukuk devleti olmak istiyorsak bu cümlelerin kurulmaması gerekiyor.' dedi.

Fatih Portakal: Cumhurbaşkanı, kendi düşüncesinde olmayan herkese bedel ödetmeye çalışıyor

Fatih Portakal, FOX Ana Haber'de, Erdoğan'ın Mansur Yavaş ile ilgili sözlerine karşılık şunları söyledi:

"İNSANLARI KORKUTMAYA BU SÖZLERLE DEVAM EDİYOR"

"Cumhurbaşkanı, kendi düşüncesinde olmayan herkese bedel ödetmeye çalışıyor. O düşüncede değilseniz, kendi düşüncesinde değilseniz. Kadın olsun erkek olsun, gazeteci olsun, siyasetçi olsun, sokaktan vatandaş olsun bedel öder. Bu sözü her seferinde kullanmaktan da imtina etmiyor. Bu sözü bir slogan olarak kullanmaya başladı. Kupon bir söz olarak kullanmaya başladı ve insanları korkutmaya bu sözle devam ediyor.

Bedel öder derken neyi kastediyorsunuz? O zaman şu soruyu sormak gerekiyor. Hukuk devleti olmak ne demek? Sadece yürütmenin başı olarak siz konuşabilirsiniz. Bedel öder derken, siz için içerisine adalet sistemini de katmış oluyorsunuz.

Düşünebiliyor musunuz? "Bedel öder" diyor. Bu cümleyi net bir şekilde kurabiliyor. Zor günler, gerçekten hepimiz için zor günler. Hukuku sadece kendi açısından yorumluyor gibi cumhurbaşkanı. Ama bu ülkede 82 milyonuz. Hukuk devleti olmak istiyorsak bu cümlelerin kurulmaması gerekiyor."