Abdulhamit Gül: En fazla Kürt oyunu alan parti AK Parti'dir, bu seçimde de öyle olacak

Yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "En fazla Kürt oyunu alan parti AK Parti'dir. Bu seçimde de öyle olacaktır" ifadesini kullandı.

Abdulhamit Gül: En fazla Kürt oyunu alan parti AK Parti'dir, bu seçimde de öyle olacak

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda yerel seçim gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Gül'ün ifadelerinden satır başları şöyle:

— Kararsız vatandaşlarımız artık 'Maceraya girecek halimiz yok, tecrübe ve istikrarın yanındayız' diye güçlü desteğini ifade ediyor.

— 1 Nisan'dan sonra Sayın Yavaş seçilirse Ankara'da belediyeyi HDP yönetecektir. Sayın Yavaş'a soruyorlar, 'HDP'yi ziyaret edecek misiniz?' 'Onu ajansa soracağız' diyor. 1 Nisan'a kadar ajansa sordun, 1 Nisan'dan sonra HDP'ye mi soracaksınız? Milletimiz bu anlamdaki kirli, örtülü ittifaka asla prim vermeyecektir.

— Örtülü bir şekilde, HDP'nin bir şekilde belediye meclisine taşınmasına milletimiz izin vermeyecektir.

— HDP'nin kendi amblemiyle çıkmayıp CHP gibi bir partinin içinden çıkması, İYİ Parti gibi milliyetçi görünümlü bir partinin içinden çıkması, bu millete karşı ahlaki olmayan bir tutumdur.

— (Mansur Yavaş'ın vergi kaçırdığı iddiası) Elbette Ankaralılar takdir edecektir. Hukuk bir tarafa, siyaseten ahlaki olarak Ankaralıların sorularına cevap vermeniz gerekir ama bu sorulara cevap bulunamamıştır.