İmamoğlu, Beylikdüzü'nde seçimi kazanan CHP'li Mehmet Murat Çalık'a görevi devretti

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı şeçilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde görev teslimi yaptı.

İmamoğlu, Beylikdüzü'nde seçimi kazanan CHP'li Mehmet Murat Çalık'a görevi devretti

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini CHP'li Mehmet Murat Çalık'a devreden İmamoğlu konuşmasında AKP seçmenine seslenerek, "Ben sizin adayınız olsaydım ne düşünürdünüz?" ifadesini kullandı.

 
İmamoğlu'nun konuşmasından şatır başları şu şekilde:
 
"Bugün burada başka bir buluşmanın müjdesini veriyorum. Saraçhane'de 16 milyon insana hizmet etmeye başlayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

"Dün seslendim bugün de AKP'li dostlarıma sesleniyorum. 1994 yılında sayın Cumhurbaşkanı o dönemde aldığı oylarla çekişmeli bir yarıştan sonra Sosyaldemokrat Halkçı Parti ve Doğru Yol hükümeti üyeleri İBB'yi devretti mi? Tereddüt duydu mu? Sizin başkanlığınızda kazandığınız seçimden sonra görev size verildi mi? Evet verildi. Nedir derdiniz? Tekrar sesleniyorum Ben sizin adayınız olsaydım ne düşünürdünüz?"

"Bu millet bağıran çağıran siyasilerden usandı. Bu kardeşiniz huzurun simgesi olmaya çalışacak. Yolda selam vererek gülümseyeceğim. Benim gülen yüzümü lütfen hafızanızdan çıkarmayın. Görevi teslim alacağım. Hakkını yemediysem kardeşim, kimseye de hakkımı yedirmem. Bu kadar net"