Binali Yıldırım'dan mazbatayla ilgili ilk yorum!

Binali Yıldırım, mazbatanın Ekrem İmamoğlu'na verilmesinin ardından ilk açıklamasını yaptı.

Binali Yıldırım'dan mazbatayla ilgili ilk yorum!

Binali Yıldırım: 'Demokrasi ve hukuk işlemiş, körüklenen gerilimin gereksizliği görülmüştür'. ifadesine yer verirken Abdullah Gül ise “Hayırlı uğurlu olsun. Artık normalleşmenin zamanıdır, vaktidir. İktidarın önünde 4-4,5 yıllık kesintisiz bir zaman var. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı.

BİZİ KAHRETMİŞTİR

Diğer yandan Eski AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci 'Toplum nezdinde ahlaken ve vicdanen seçimi kaybetmek bizi kahretmiştir.' dedi.

Geçen yıl AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevinden istifa eden Temurci, yerel seçime ilişkin değerlendirmesinde,

'Sevdamız dediğimiz bu şehri çeyrek asır sonra kaybediyor olduğumuzu düşünmek dahi içimizi acıtıyor. Daha da önemlisi; İstanbul'da süreci yönetememek, toplum nezdinde ahlaken-vicdanen seçimi kaybetmiş olmak Ak Partimizi bir dava hareketi olarak gören bizleri kahretmiştir.

Yiğit, düştüğü yerden kalkmasını bilendir. Partimizin kurucu ilkelerine sarılıp, kardeşçe kucaklaşmayı becerebilirsek yeni bir dönemi hep birlikte başlatabiliriz.

Şimdi Milletin Partisi Ak Partimize ve bizlere yakışan; mazbatayı alanı şimdilik kutlamak, hukuk devleti prensipleri çerçevesinde YSK'ya yapılan itirazlarımızın neticesini beklemektir. Unutmayalım; demokrasi ve hukuk var oldukça, kazanan her daim milletimiz olacaktır'. ifadesine yer verdi.