İBB Başkanı İmamoğlu: Aylık öğrenci akbili 50 liraya inecek, ilk işimiz bu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox Tv'de yayımlanan Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı.

İBB Başkanı İmamoğlu: Aylık öğrenci akbili 50 liraya inecek, ilk işimiz bu

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Açıkçası hukuki sürece baktığınızda bir tarafta son sayımların bittiği an itibariyle doğal bir süreç. Ben kendimi belediye çalışmalarına ayırdım. 

"Mazbatayı almama gitmemiz gerekiyor dedi, ilk Canan Hanım aradı.

"İl başkanımızla konuştuk, haber vermeyelim sakin gidelim, vatandaşla buluşma anını daha sonra haber verelim dedik. Büyük bir mücadele ile, Allah korudu, mazbatamızı aldık. Devir teslim törenimizi yaptık. İnsanların hiç haber vermeden oraya akarak gelmesi. İnsanların çeşitliliğini, beklentilerini hissedebiliyorsunuz. Müthiş bir andı. Efes Pilsen maçına söz vermiştim. Dedim ki sözümüzü yerine getirelim ki Efes Pilsen'e ayrı bir hayranlık duyarım. Çok güzel bir maç izledik. Maçtan sonra eve geçtik. Annem, babam geldi, tabii kızım sitem etti. Bir oğlum burada, iki çocuğum evde demiştim konuşmamda. Eve girdim 7 yaşındaki kızım hemen 'Tabii bir oğlunuz yanınızda, diğer iki çocuğunuz evde değil mi?' diye hafif bir sitem etti. Ailemin maneviyatı beni çok koruyor, ona çok inanıyorum.

"Her şeyde bir adaletsizlik duygusu olsa yaşamanın bir anlamı kalmaz. 

"Biz bu ülkenin vitrininde duran insanlarız. Biz sarılmazsak onlar nasıl sarılır.

"Sürece asla kendi penceremden bakış atmadım. 

"Ben bu şehrin insanına bu şehrin hazinesi gözüyle bakıyorum. Mutlak katılımcılık ve mutlak şeffaflık.

"Hem sınıflandırmak, hem kutuplaştırmak hem ayrıştırmak. Saymak bile bölmektir. Tabii ki Kürt vatandaşımın oyunu alacağım. Sizin etnik kökeninizi sorarak mı oy istiyorum sizden? Ayrı bir kutuba koymak, hayır, bütünleştirmek. 

"(Anadolu Ajansı'na tepki) Sizin bile oradan bilgi alıp aktarma şansınız vardı. O akşam AA'nın yarattığı o ortama yüzyılın medya rezilliği dedim. Böyle bir rezalet olmaz. Milletvekillerimiz de bir soru önergesi sorulması adına bir adım attı. Biz de tam da bu soruyu sorduk; kimden veri aldınız? Hâlâ bir cevabı yok. Biz biliyoruz kimden aldıklarını. Ak Parti'nin oradaki görevlilerinden.