Nihat Doğan'a hapis cezası

Kurtlar Vadisi Darbe dizisi hakkında yaptığı yorumlar üzerine yargılanan Nihat Doğan, 'iftira' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hapis cezası ertelenen Doğan, 'hakaret' suçundan da 23 bin 280 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Nihat Doğan'a hapis cezası

Bir televizyon kanalında 2016 tarihinde yayınlanan programda Kurtlar Vadisi Darbe dizisi hakkında yapılan yorumlar üzerine dizinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz programın sunucularından şikayetçi olmuştu. Şaşmaz'ın şikayeti üzerine ‘hakaret’ ve ‘iftira’ suçunu işledikleri gerekçesiyle haklarında 1 yıl 9 buçuk aydan 8 yıl 4'er aya kadar hapis cezası istenen sanıklar Nihat Doğan, Bircan İpek, Ömür Varol, Cihad Zembat ve Gülşah Saraçoğlu'nun yargılandığı davada karar çıktı. Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya taraf avukatları katıldı.

Davayı karara bağlayan mahkeme, sunucular Nihat Doğan ve Ömür Varol ile yayının sorumlusu Cihad Zembat, ‘iftira’ suçundan 1 yıl 8 ay hapis, ‘hakaret’ suçundan da 23 bin 280'er lira adli para cezasına çarptırırken, hapis cezalarını da erteledi. Öte yandan mahkeme diğer sunucular Gülşah Saraçoğlu ve Bircan İpek'in beraatına karar verdi.