Özgürüz Radyo'ya erişim engeli

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününde, yayın yönetmenliğini Zübeyda Sarı ve Can Dündar'ın yaptığı "Özgürüz Radyo", 5651 Sayılı Kanun kapsamında yapılan 'teknik inceleme ve hukuki değerlendirme' sonucunda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından kapatıldı. Özgürüz.org, erişim engelini Twitter hesabından duyurdu.

Özgürüz Radyo'ya erişim engeli
2019-05-03 17:37:15    

Eş yayın yönetmeni Can Dündar, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, "Hükümet, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü günümüzü kutladı" ifadesini kullandı.

Gelen erişim engelinden sonra eş yayın yönetmeni Zübeyde Sarı da Twitter hesabından, Erişim engeli 'hediyesi' aldık dedi. Sarı, "Engellendik ama pes etmek yok Özgürüz Radyo, ozguruz20.org ile yayına devam ediyor" diyerek yeni adreslerini açıkladı. Sarı ayrıca kendilerine herhangi bir gerekçe bildirilmediğini belirtti.

Daha sonra Can Dündar ve Zübeyde Sarı, "Bizi engelleyemezsiniz" dedikleri bir video paylaştı. Videoda yeni sitelerinde, yayına devam ettiklerini açıkladılar.

Can Dündar, dört gün önce Twitter'da yaptığı açıklamada; Özgürüz Radyoda, Selahattin Demirtaş'ın 'Seher' isimli öykü kitabını okuyacağını açıklamıştı