Çiftlikbank dolandırıcısının yat fotoğraflarının Antalya'da çekildiği belirlendi

Çiftlikbank dolandırıcılığının bir numaralı sanığı firari Mehmet Aydın'ın geçen günlerde ortaya çıkan fotoğraflarının sırrı çözüldü. Fotoğrafların Antalya'nın tatil bölgesinde çekildiği tespit edildi ancak Antalya polisi Mehmet Aydın'ın yurtdışına kaçtığını, fotoğrafların da kaçmadan önce çekildiğini belirtti.

Çiftlikbank dolandırıcısının yat fotoğraflarının Antalya'da çekildiği belirlendi
Çiftlik Bank ile 132 bin 222 kişiden dolandırdığı 1 milyar 139 milyon 972 bin TL para ile yurt dışına kaçan Mehmet Aydın'ın geçtiğimiz hafta yat sefası yaparken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Türkiye'de mi tartışması

Habertürk'te yer alan habere göre, ajansın "Tosuncuk'un yurt dışındaki lüks yaşamı" diye servis ettiği fotoğraflarla ilgili ‘Tosuncuk Türkiye'de mi?' iddiaları ile birlikte yeni bir tartışma yaşandı.

Özellikle sosyal medyada gündem olan Aydın'ın fotoğraflarının izini sürenler görüntülerin Antalya'da çekilmiş olabileceği görüşünde birleşti.

Ortaya çıkan bu iddialar üzerine Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler Mehmet Aydın ve Sıla Aydın'ın 2017 yılında Antalya bölgesinde tatil yaptığığını fotoğrafların o dönem çekildiğini öne sürdü.

Mehmet Aydın ile Sıla Aydın Ocak 2017 yılında evlenmişti. Çitlfk Bank operasyonu 16 Mart 2018 yılında başlamıştı. Mehmet Aydın o tarihten beri kayıplarda bulunuyor. Yurt dışına kaçtığı iddia edilen Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştı.