Süleyman Soylu: Bu gece evlere girmeyin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 büyüklüğündeki depremle sarsılan Denizli Bozkurt'ta açıklama yaptı. Soylu depremin yaşandığı bölgede yurttaşlara "Bu gece evlere girmeyin" çağrısında bulundu.

Süleyman Soylu: Bu gece evlere girmeyin

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde saat 14.25'te 6,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir, Aydın, Muğla ve Afyonkarahisar'da da hissedilen deprem sonrası bölgeye giden Süleyman Soylu hastaneye kaldırılan 78 kişinin taburcu olduğunu 3 kişinin ise hastanede olduğunu belirtti.

Soylu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

"Hem Çardak'ta hem Bozkurt'ta yarın evlere ilişkin hasar tespiti yapılacak. Şu anda yaklaşık talep edilen 400'e yakın çadırın yüzde 80'i kuruldu ve hala kurulmaya devam ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımızla biraz önce konuştum. Aynı zamanda genel müdürümüz de burada. Onlar hasar tespitlerine başladı. 330'u aşkın yapıdaki hasar tespitlerini değerlendirdiler. 52'sinde de ağır hasar buldular. Çardak'ta da yaklaşık 60 evde veya yapıda bir tespitte bulundular. Orada da 7 ağır hasar buldular. 3 vatandaşımız hastanede, tedavileri sürüyor. Kiminin üzerine çaydanlığın dökülmesi gibi bir takım kazalar var. Devletimiz tüm birimleri ile buradadır. Beldiyelerimiz tüm kurumlarımız Kızılay'ımız AFAD'ımız buradadır. Şu ana kadar 83 civarında artçı meydana geldi."