Zeynep Bastık: Konserden gelen geliri Emine Bulut'un kızına bağışlayacağım

Zeynep Bastık, gözlerinin önünde annesi öldürülen Emine Bulut'un kızına destek olacak. Bastık, 28 Ağustos'ta Çeşme Amfi Tiyatrosu'nda düzenleyeceği konserin gelirini, Bulut'un kızının psikolojik desteği ve eğitimi için bağışlayacağını duyurdu.

Zeynep Bastık: Konserden gelen geliri Emine Bulut'un kızına bağışlayacağım
2019-08-24 07:10:19    

Kırıkkale'de yaşayan 38 yaşındaki Emine Bulut, eski eşi tarafından bıçaklandıktan sonra çekilen görüntülerinde kızının "anne" çığlıkları arasında "ölmek istemiyorum" diye bağırıyor. Emine Bulut kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Şarkıcı Zeynep Bastık, Bulut'un kızı için desteğini açıkladı. Bastık, 28 Ağustos Çarşamba günü Çeşme Amfi Tiyatro'daki konserinin tüm gelirini Bulut'un kızının eğitimi ve psikolojik desteği için ilgililere bağışlayacağını açıkladı.

Bastık, sanatçılara ve Çeşme Belediyesi'ne de çağrıda bulunurken, "Destek olmak isteyen olursa herkesi sahnemi paylaşmaya bekliyorum. Ne kadar büyürsek, ne kadar destek toplarsak, kaç kişiye ulaşırsak o kadar iyi. Çeşme Belediyesi ve devlet yetkililerinden de konserden kabul ederlerse bu seferlik kira / kesinti yapmamalarını rica ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Durmayalım ve susmayalım!"

Bastık, sözlerini "Bunu gizli saklı yapsak böyle bir hareketi büyütme şansımız olmazdı, bu yüzden sesimizi çıkarıyoruz" şeklinde sürdürürken, "Destek olmalıyız, bir şeyleri hep birlikte değiştirebiliriz. Ama asıl konu bu vahşetlerin son bulması için önce devlet kurumlarının ve hukuk sisteminin harekete geçmesi. Artık lütfen bu konuda partilerden bağımsızlaşıp devlet ve vatandaş el ele olalım. Durmayalım ve susmayalım!" diye tamamladı.