Halil Sezai: Ezan ve inancım yüzünden linç ediliyorum

67 yaşındaki komşusunu darp ettiği için tutuklu yargılanan şarkıcı açıklama yaptı.
Halil Sezai: Ezan ve inancım yüzünden linç ediliyorum
2020-10-17 14:06:43   Güncelleme: 2020-10-17 14:06:43    

İstanbul Tuzla'da 67 yaşındaki komşusunu darp eden ve hakkında 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası istenen Halil Sezai açıklama yaptı.

Sezai'nin açıklaması şu şekilde:

'Kimse de bana 'Aslında ne oldu? Nasıl oldu?' diye sormadı, sormuyor ama ön yargılar hakkımda kamuoyu yargısına dönüşüyor. Korkarım ki bu kamuoyu yargısı, adli yargıyı yönlendirici bir baskı oluşturmak amacıyla, bilmediğim (ama tahmin ettiğim) nedenler ile pompalanıyor.

Beni ezan ve inancım yüzünden yargılama, linç etmeye kalkışılmasını kaldıramıyorum. Şimdiye kadar insanlığa, doğaya karşı vicdani sorumluluğum olduğunu bilerek yetiştirildim ve kendimi yetiştirdim. Paylaşmanın kutsallığını deneyimledim....

Ezan, bir köprü ve vicdani sorumluluklarımı hatırlatan kutsal bir çocukluk yadigarıdır...

İşte tam da bu yüzden beni buradan yaralamalarına, yargılamalarına müsaade etmeyeceğim.

Kim neye inanırsa inansın. Kim ne yer ne içerse içsin bu beni ilgilendirmez. Ancak tek derdimizin sadece Youtube içeriği çekmek olduğu zaman diliminde (yaklaşık 6 ay) her defasında, verandasında kurduğu hoparlörlerle içki masasına çöreklenip, saatlerce ezan açmasının sebebinin içinde iyi niyet arayamam. Ezanı kişisel husumeti için bir tahrik ve taciz aracı olarak kullanılmasını yediremedim. Yansıtılan algının tam aksini savunduğum bir tepkinin, şeytani bir şekilde bu duruma getirilmesini hazmedemiyorum.

Evet, bunu daha soğukkanlı, daha sükunetli yapamadığım için üzgünüm.'