İnternet yok olacak!

Google'ın Başkanı Eric Schmidt, internetin geçireceği evrim kendisine sorulduğunda, 'Web'in yok olacağını' ifade etti. Schmidt, 'İnternet yok olacak' dedi.

İnternet yok olacak!
1970-01-01 02:33:35    

Dünya Ekonomik Forumu'nda konuşan Google'ın Başkanı Eric Schmidt, 'internetin yakın gelecekte her an her yerde olacağını ve böylece gözden kaybolacağını' söyledi. Dijital Ekonominin Geleceği adlı panelde konuşan Schmidt, internetin geçireceği evrim kendisine sorulduğunda, 'Web'in yok olacağını' ifade etti. Schmidt, 'Bu sorunun cevabı kolay. İnternet yok olacak... Gelecekte o kadar fazla IP adresi, cihaz, alıcı ve giyilebilir teknoloji olacak ki, etkileşime girdiğiniz teknolojiyi fark etmeyecek noktaya geleceksiniz. Her an sizinle yaşayan birer parçanız haline gelecekler' yorumunda bulundu.
Al-Jazeera'nin haberine göre Schmidt, 'Hareketli bir odaya girdiğinizi düşünün. Vereceğiniz izinle odadaki her şeyle etkileşime gireceksiniz. Oldukça kişiselleştirilmiş, bir o kadar interaktif ve çok ilginç bir dünya içinde yaşayacağız' dedi.

DÜNYA LİDERLERİNİN GENETİK BİLGİSİ TOPLANIYOR

Forum'da iki ayrı panel düzenleyen Harvard bilgisayar bilimi profesörü Margo Seltzer ise 'gizliliğin geçmişte kabul ettiğimiz haliyle var olmadığını' savundu. AFP'nin haberine göre, 'gizliliğin artık uygulanamaz hale geldiğini' belirten Seltzer, 'kişiye ait genetik bilginin her gün daha fazla kamuya açık hale gelmesinin kaçınılmaz olduğunu' söyledi.
Panelde yer alan bir Harvard Üniversitesi'nden tarihçi ve antropolog Sophia Roosth ise ' istihbarat kurumlarının yabancı liderler hakkında genetik bilgi toplamaya çalıştıklarını' öne sürdü. Roosth, bu sayede liderlerin hastalık riskleri ve tahmini yaşam ömürlerinin öngörülmeye çalışıldığını söyledi.