Kars Belediyesi'nin koltuklarına haciz geldi

31 Mart yerel seçimlerinde MHP'den Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) 338 milyon 380 bin lira borçla birlikte devrolan Kars Belediyesi'nin şu ana kadar tüm taşınmaz, hesaplara ve araçlarına haciz konuldu. Ayhan Bilgen, 'Dün firma avukatları ve haciz memurları belediyeye gelerek tüm mobilyaları kayıt altına aldılar. Belediyedeki tüm çalışma masaları ve koltuklar haczedildi' dedi.

Kars Belediyesi'nin koltuklarına haciz geldi
2019-05-19 08:44:49    

Belediyeden alacağı 430 bin TL'yi almayan bir firma belediye içerisinde tüm mobilyaları haczetti. Belediye Eşbaşkanları Şevin Alaca ve Ayhan Bilgen'in makam odasıyla birim müdürlerinin odalarındaki tüm mobilyalar, belediyeye gelen haciz memurları tarafından kayıt altına alınarak bedelleri hesaplandı.

ALACAKLAR ÖDENMEDİ

MHP'li Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta döneminde Atatürk Parkı'na kurulan oyun parkının 430 bin TL tutarındaki alacağı ödenmedi. Alacağın ödenmemesi üzerine merkezi Ankara’da bulunan Kent Park adlı firma alacakları için haciz işlemi başlattı. Kars Belediyesi’ne gelen firmanın avukatları haciz memurları aracılığıyla başta eşbaşkan Şevin Alaca ve Ayhan Bilgen'in makam odasında bulunan mobilyalar olmak üzere, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin odalarındaki mobilyaları haczetmek üzere kayıt tuttu. Söz konusu firmanın 430 bin TL tutarında alacağı olduğunu belirten firmanın avukatları, haciz memurları marifetiyle kayıt altına aldıkları mobilyalar için yediemin de atadı. 

MAKAM KOLTUĞU DA HACZ EDİLDİ

Edinilen bilgilere göre, alacağını tahsil etmek isteyen firmanın avukatları haciz memurlarıyla birlikte Pazartesi günü belediyeye gelerek başkanlık makamı ve birim müdürlerinin odalarındaki mobilyaları toplayıp götürecek. Götürülecek mobilyalar arasında belediye başkanı makam koltuğu da bulunuyor.