Kızlarına cinsel istismarda bulunan babaya 38 sene hapis

Çocuklarının sağlıklı yaşaması için olayın yaşandığı evden taşınmak istediğini belirten anne çocuklarına söz verdiğini belirtti.

Kızlarına cinsel istismarda bulunan babaya 38 sene hapis
2019-11-10 21:37:42    

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, 3 çocuk annesi E.G., eşinin 2 kızına cinsel istismarda bulunduğu evden taşınmak istediğini söyledi. Kızlarının cinsel istismara uğradığını öğrendikten sonra 1 sene boyunca eşinin ceza alması için uğraşan anne, eşinin 38 yıl ceza aldığını ifade etti. 'Güçlü Kadın Projesi' ile kadın dayanışmasını hedefleyen Tuğba Daştan ise E.G.'ye kızlarının istismara uğradığı evden taşınması için yardım edeceklerini söyledi.

Gebze'de yaşayan Tuğba Daştan, sosyal medyadan gelen yazı üzerine harekete geçti. Daştan'ın iletişime geçtiği 3 çocuk annesi E.G., kızlarının cinsel istismara uğradığı evin değiştirilmesi, markete olan borcunun ödenmesi ve çocuklarının eğitim masraflarını giderebilmek için yardım istedi. Daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

''15 sene önce eşimle severek evlendim. 3 çocuğumuz oldu, mutlu bir yuvamız vardı. Çocuklarım çok başarılı eğitimlerinde. Evliliğimin düzgün gittiğini sandığım anda 2 sene önce kasım akşamıydı; büyük kızımdan duydum, öz babalarının 2 kızıma da cinsel istismarda bulunduğunu. Ondan sonra her şey değişti. Büyük kızım 13 yaşında, oğlum 12 ve küçük kızım 9 yaşında. 4 sene büyük kızıma, 1 sene önce de küçük kızıma cinsel istismarda bulunmuş. Hiç anlamadım. Büyük kızım, korkmuş bana anlatmaya; çünkü tehdit etmiş bizi öldürmekle. Çocuğuma şiddette uygulamış. Ufak kızım ağlamış, 'Baba yapma' diye; ama o geçmiş karşısına gülmüş. Çocuklar bunu unutamıyorlar. Yaşadıklarını anlattılar zamanla bana. Ondan sonra adli süreç başladı. 1 senedir çalışmıyorum, psikolojik nedenlerden dolayı. Sağın solun yardımıyla geçinmeye çalıştık."

"Susmasınlar"

Daştan'ın sosyal medya hesabını takip ettiğini belirten E.G., "Tuğba hanımın sosyal medya hesabını takip ediyordum, 'Hayat hikayenizi anlatın, güçlü kadın seçilin' yazıyordu. Aslında benim güçlü kadın seçilmek değildi amacım; biriyle paylaşmak, ses olmak. Susmasın kimse, bunu duyurmaktı amacım. Bir şekilde sesimi duyurmak istiyordum. Çok anne var susan ama emin olsunlar, arkasında hiç kimse olmasa bile ayakta durabilirler" dedi.

"Pedofili hiçbir şekilde kendisini belli etmiyor"

Eşinin ailesinin olayı anlatmaması için kendisine para teklif ettiğini kaydeden E.G., "Ailesi bana para teklif etti. Son mahkememden 1 hafta önce 'Gel vazgeç, ne istersen yapacağız. İstediğin parayı vereceğiz' dediler. Ailesi hiçbir şekilde bize sahip çıkmadı. Çocukların aklını çelmeye çalıştılar. Elimde raporlar olmasına rağmen 'İftira atıyorsunuz' dediler. 38 yıl hüküm yedi. 1 sene boyunca mücadele ettim, 1 sene sonunda hükmü duyduk. O gün, bizim zaferimiz oldu. Kendimi sorguladım, 'Ben nasıl fark edemedim' diye ama pedofili hiçbir şekilde kendisini belli etmiyor" dedi.

Çocuklarının sağlıklı yaşaması için olayın yaşandığı evden taşınmak istediğini belirten E.G., çocuklarına söz verdiğini belirtti.

"Kadın dayanışmasını hedefledim"

Daştan ise aileye yardımda bulunacaklarını belirterek, organizasyonunun hikâyesini "Kadına şiddet, kadın cinayetleri neredeyse her gün rastlayabileceğimiz bir durum haline geldi maalesef. Ben de böyle bir organizasyon yapmaya karar verdim. Kadınları motive etme, kadın dayanışmasını ve yardımlaşmayı hedefledim. Sosyal medyadan insanların hayat hikayelerini yazmasını istedim ve gelen 8 mektup içinde beni en çok duygulandıran güçlü kadını seçtim" diyerek ifade etti. (DHA)