Koronavirüs hastası kadın, antikorlu bebek doğurdu

Dünya çapında milyonlarca insana bulaşan ve hakkında birçok bilinmezin olduğu koronavirüs bilim dünyasını şaşkına çeviren bir gelişme yaşandı.
Koronavirüs hastası kadın, antikorlu bebek doğurdu
2020-11-29 13:28:42   Güncelleme: 2020-11-29 13:28:42     Sözcü

Mart ayında Avrupa tatilinden döndükten sonra Covid-19 tespit edilen 31 yaşındaki Celine Ng-Chan isimli kadın bu ayın başında doğum yaptı. Hastalığı yenmesine rağmen çocuğuna koronavirüsü bulaştırmaktan korkan Ng-Chan bu ayın başında hiçbir komplikasyon olmadan hastanede doğum yaptı.

'BENİM ANTİKORLARIM GİTTİ'

Singapur’un çok okunan gazetelerinden Straits Times’a konuşan Ng-Chan, 'Doktorlarım, çocuğuma doğumum sırasında Covid-19 antikorlarımı aktardığımdan şüphelendi. Yapılan testler sonucunda gerçekten de çocuğumda koronavirüsü salgınıyla mücadele eden Covid-19 antikorlarının bulunduğunu tespit ettik. Fakat benim vücudumdaki Covid-19 antikorlarının gittiğini tespit ettik' dedi.

Ng-Chan’ın koronavirüsünü iki buçuk haftada yendiği belirtilirken olayla ilgili bir inceleme başlatıldı. Celine Ng-Chan’ın oğlu Aldrin’in sağlık durumunun iyi olduğu ve virüse karşı bağışıklığı olduğu belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü, konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.