Koronavirüs nedeniyle ten rengi değişen doktor, normale döndü

Koronavirüs nedeniyle ten rengi koyulaşan ve virüsü yenen doktor Yi Fan’ın ten renginin normale döndüğü belirtildi
Koronavirüs nedeniyle ten rengi değişen doktor, normale döndü
2020-10-27 18:25:28   Güncelleme: 2020-10-27 18:30:44    

Çin'de dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle ten rengi koyulaşan ve virüsü yenen doktor Yi Fan’ın ten renginin normale döndüğü belirtildi. Ten rengi değişen ve 4 ay boyunca Covid-19 tedavisi gören bir başka doktor Hu Weifeng ise Haziran ayında hayatını kaybetmişti. 

Çin'de Covid-19 salgının ortaya çıktığı Vuhan kentinde ten rengi değişen doktor Yi Fan’ın ten rengi normale döndüğü belirtildi. Salgının başladığı Vuhan kentinde 18 Ocak'ta yeni tip Koronavirüs'e (Covid-19) yakalanan ve iki aylık tedavinin ardından Koronavirüs'ü yenen Doktor Yi Fan’ın, virüsün karaciğerde hasar oluşturması sonrası değişen ten renginin normal rengine döndüğü belirtildi.

Hayatını kurtaran kişiye teşekkür ziyareti

Çin yerel medyasında yer alan habere göre, Fan, Koronavirüs tedavisi sürecinde kendisine yardımcı olan ünlü bir solunum uzmanı ve Çin Mühendislik Akademisi başkan yardımcısı Wang Chen’in yerel bir hastanede bir etkinliğe katıldığını duydu. Etkinlikte Chen’i ziyaret eden Fan'ın 'ne kadar iyileştiğini göstermek' için maskesini çıkardı. Fan’ın ayrıca, Chen’e hayatını kurtardığı için minnettarlığını ifade etmek için bir demet çiçek verdi. O anlar amatör kamerayla kayda alındı.

Diğer doktor, hayatını kaybetmişti

Ten rengi değişen ve 4 ay boyunca Covid-19 tedavisi gören Wuhan Merkez Hastanesi doktorlarından Ürolog Hu Weifeng'ın ise Haziran ayında hayatını kaybetmişti.