Meriç Nehri'nde balıkçılar erkek cesedi buldu

Edirne'nin su debisinin yükselmesi olasılığına karşı kayıklarını kontrol etmeye giden iki balıkçı, Meriç Nehri kıyısında erkek cesedi buldu. Jandarma ve AFAD ekiplerince sudan çıkarılan cesedin kimliği henüz belirlenemezken, yasa dışı yollardan yurt dışına geçmek isteyen göçmen olabileceği değerlendiriliyor.
Meriç Nehri'nde balıkçılar erkek cesedi buldu
2021-04-08 03:01:39   Güncelleme: 2021-04-08 03:01:39     DHA

Edirne'nin Karaağaç Mahallesi yakınlarında iki balıkçı  Meriç Nehri kıyısındaki kayıklarını kontrol etmeye gitti. Kayığa ulaşan ikili, bu sırada su üzerinde sazlık alana takılı halde olan bir erkek cesedi fark ederek, durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi. AFAD ekiplerinin de yönlendirildiği alanda cesedin sudan çıkarılması için çalışma başlatıldı.

DHA'nın haberine göreY yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından 20'li yaşlarda olduğu tahmin edilen ceset sudan çıkarıldı. Yapılan ilk kontrolde kimliği saptanamayan erkek cesedi, otopsi yapılmak üzere Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Cesedin, yasa dışı yollardan yurt dışına geçmek isteyen göçmen olabileceği şüphesi üzerinde duruluyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.