Normal penis boyu ne kadar olmalı?

Ortalama penis uzunluğu normalde 9,16 cm, ereksiyon halinde ise 13,12 olduğu kabul edilirken en büyük penislilerin Fransızlar olduğu açıklandı.

Normal penis boyu ne kadar olmalı?
2018-12-07 06:50:53    

Penis boyu ölçümünde üst kısmının karın ile birleştiği yerden ucuna kadar olan mesafeye bakılılırken ortalama penis uzunluğu normalde 9,16 cm, ereksiyon halinde ise 13,12 cm olmaası gerektiği belirtildi.

'Der Standart' gazetesinin haberine göre, uzmanlar normal penis uzunluğunu saptamak için 19 değişik araştırmayla 15 bin 521 erkekte ölçüm yaptı. Haberde, araştırma için 17 yaş üzeri ve değişik ırklardaki erkeklerde ölçümler yapıldığı yer aldı.

PENİS BOYU İLE İLGİLİ İLK BÜYÜK ARAŞTIRMA

Şimdiye dek bu çapta bir araştırma yapılmadığına dikkat çekilen haberde, penis kalınlıklarına da yer verildi. Araştırmada ortalama penis kalınlığı normal durumda 9,31 cm. ve ereksiyonlu halde 11,66 cm. olarak saptandı. Uzmanlar, kalınlıkla uzunluk arasında çok az bir bağlantı olduğunu saptadı.

EN BÜYÜK PENİS FRANSIZLARDA

Dünyanın on yedi ülkesinden erkeklerle yapılan araştırmada örnek büyüklük ölçümleri aynı milletten 52 ile 3 bin 300 erkek arasında yapıldı. Fransızlar’ın 10,74 ve İskoçyalılar’ın 10,2 cm. ile en büyük penise sahip oldukları belirlendi. 111 Alman erkekle yapılan araştırmada normal durumda 8,60 santimetre ortalama uzunluk saptandı. Ereksiyonlu haldeki uzunluk ölçümleri ise sadece dört ülkede saptanabildiği için bir kıyaslama istatistiği çıkarılamadı.

TAKINTIYA SEBEP OLABİLİYOR

Araştırmacılar, çok sayıda erkeğin penislerinin uzunluğu konusunda endişe ettiklerini belirtirken, bu endişenin 'Dismorfofobi' denilen kendi vücudunu başka türlü algılama hastalığına bile yakalanabildiklerini vurguladılar.

Bu durumun her yıl binlerce erkeği depresyona sürüklediğinin altını çizen araştırmacılar, 'Dismorfofobi'nin intihar vakalarının yaşanmasına sebep olduğu bilgisini paylaştı.

Haberde, sonuçların, küçük penisli olduklarını sanan erkeklerin bile standart hatta ortalama standartların üzerinde olduklarını gösterdiğine dikkati çekildi. Araştırma sonuçlarının kondomların daha standart ebatlara daha uygun hale getirilmesi çalışmalarına yardımcı olacağı vurgulandı.