OdaTV’ye erişim engeli!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun kararıyla OdaTV'ye erişim engeli getirildi.

OdaTV’ye erişim engeli!
2020-03-06 03:57:32    

OdaTV'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 2007 yılında kurulan OdaTV'ye , BTK tarafından verilen idari tedbir kararı gereği erişim sağlanamamaktadır. Yayın hayatımızda ilk kez gerçekleşen bu duruma karşı hukuki haklarımızı sonuna kadar savunacağımızı okurlarımıza duyururuz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun internet sitesinde yer alan kararda şu ifadeler kullanıldı:

* 5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 05/03/2020 tarih ve 490.05.01.2020.-935064 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (odatv.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ifadeye çağrıldı

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve gazeteci Hülya Kılınç'ın tutuklandığı dosyaya Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da dahil edildi. Pehlivan ifade vermeye çağrıldı.

Avukat Hüseyin Ersöz, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın da, Barış Terkoğlu’nun tutuklandığı soruşturmaya dahil edildiğini duyurdu.

Odatv'de yayımlanan "Yarın iyi bir gün olsun" başlıklı yazısında Ersöz "Bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan arayarak Barış Pehlivan’ı ifadeye çağırdıklarını söylediler. Yarın saat 10.00’da ifade vermek üzere İstanbul Adliyesi’nde olacağız" dedi.