Sevgilisini 37 bıçak darbesiyle öldüren boksöre müebbet

Muğla'da, kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı (24) dövdükten sonra 37 yerinden bıçaklayarak, öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan boksör Selim Ahmet Kemaloğlu (27), Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
Sevgilisini 37 bıçak darbesiyle öldüren boksöre müebbet
2021-04-20 15:27:26   Güncelleme: 2021-04-20 15:27:26    

Muğla'da boksör sevgilisi Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından katledilen 24 yaşındaki Zeynep Şenpınar davasında üçüncü duruşma bugün gerçekleştirildi. Sabah'tan Hayrettin Şaşmaz'ın haberine göre, Şenpınar'ı önce darp eden ardından da göğsünden bıçak darbesiyle öldüren Kemaloğlu, tutuklu yargılandığı davada yeniden Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin önüne çıktı.

Mahkeme heyeti, sanık Kemaloğlu'nu 'Adam öldürmek' suçundan müebbet hapsine mahkûm etti. Bilindiği gibi, davanın ikinci duruşması Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmüştü. Dava sanığın Adli Tıp Kurumundan 'ceza ehliyeti raporunun' gelmemesi nedeniyle 20 Nisan'a ertelenmişti.

'CEZAİ SORUMLULUĞU TAMDIR'

Beklenen rapor geçtiğimiz günlerde gelmiş, Kemaloğlu'nun akıl sağlığı raporu tamamlanmıştı. Kurum, Kemaloğlu'nun suça karşı cezai sorumluluğunun tam olduğunu kaydetti.

Yapılan değerlendirme şunlar belirtilmişti: '…Cezai sorumluluğunu müessir ve kişide şuur ve hareket serbestlisini ortadan kaldıracak veya azaltacak mahiyet ve derecede herhangi bir akıl hastalığı ve zeka geriliği saptanmadığı, adli dosya tetkikinde sanığın mezkür suçu işlediği sırada fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını idrak etme ve bu fiil ile ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneğini ortadan kaldıracak veya azaltacak boyuta bir akli anzanın içinde olduğuna delalet edecek herhangi bir tıbbi bulgu ve belgeye de rastlanmadığı, bu duruma göre Selim Ahmet Kemaloğlu'nun 24 Mayıs 2020 tarihinde sanığı bulunduğu suça karşı cezai sorumluluğunun tam olduğu oy birliğiyle mütalaa olunur'

NE OLMUŞTU?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nden 2019 yılında mezun olan Zeynep Şenpınar, geçen 24 Mayıs 2020 tarihinde boksör erkek arkadaşı Selim Ahmet Kemaloğlu'nun Menteşe ilçesi Kötekli Mahallesi'ndeki evine gitti. Burada, ikili arasında bilinmeyen nedenle çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Selim Ahmet Kemaloğlu, kavga sırasında Şenpınar'ı dövüp, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladı. Kendini de yaralayan Kemaloğlu, ardından da sağlık ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Ardından tedavi edilen katil, tutuklandı.