Soylu: Ekrem İmamoğlu'na aynı tavsiyelerde bulundum

Soylu, "Ben dün telefonda da sayın Ekrem İmamoğlu'na aynı tavsiyelerde bulundum. Burada gerek yardım meselesinin gerek ilerleyen sürecin her birimizin nasıl pozisyon alması gerektiğini konuştum. Biz kör dövüşünün içerisinde bulunmamalıyız bu yanlış bir şey. Aramızdan en ufak bir su sızmamalı. Usul bellidir. Eğer kanunsuz bir yardım toplamak varsa bu yardımı yapanlara yönelik iade her zaman açıktır" diye konuştu.

Soylu: Ekrem İmamoğlu'na aynı tavsiyelerde bulundum
2020-04-02 08:31:07    

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin salgınla mücadele kapsamında topladıkları bağışlara ilişkin konuştu. Soylu, kampanyaların usule aykırı olduğunu söylerken, "Konya'da kampanya durduruldu ve toplanılan para iptal edildi. Diğer iki belediye durdurmayacaklarını söylediğinde kolluk güçlerimizi kullanma hakkına sahipsiniz. Devlet içerisinde devlet olmaya müsaade etmeyiz yeni bir yol açılmasına müsaade etmeyiz" ifadesini kullandı.

Soylu, 29 Mart günü Koronavirüs salgını tedbirlerine rağmen 2 İETT otobüsünün 'organize olarak doldurulduğu' ve 'provokatif paylaşım yapıldığı' iddiasına ilişkin gelen soruyu da yanıtlarken, "Ayın 29'unda ve 22'sinden ve 15'ine 3 hafta boyunca o duraklardaki görüntülerle araştırma yaptık. 29'unda ve 15'inde benzer sayı. Sabah işine giden insanlar, çalışan ve gariban insanlar. Burada 'bizi sabote etmek için yapılıyor' demek; sosyal medyaya kendini kaptırmış tipler var" açıklamasında bulundu.