Soyunma kabininde kadınların fotoğrafını çeken müezzin serbest bırakıldı

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bulunan alışveriş merkezindeki bir mağazada Temmuz ayında kadın soyunma kabinlerinde cep telefonuyla video çekerken yakalanan ve tutuklanan Bursa Osmangazi Müftülüğü görevlisi, Mehmet Zahit Kotku Cami Müezzin Kayyımı Yakup Çerkez tahliye edildi.

Soyunma kabininde kadınların fotoğrafını çeken müezzin serbest bırakıldı
2019-10-10 10:23:45    

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Bursa 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında "cinsel taciz ve özel hayata ihlal" suçlarından 3 yıldan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan müftülük görevlisi Yakup Çerkez daha önceki savunmasını tekrarladı. Çerkez, ''Olaydan sonra ben ve ailem mağdur olduk. Mesleğimden uzaklaştırıldım. Kadından sürekli özür diledim. Beni affetmelerini istiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi istiyorum" diye konuştu.

TAHLİYE EDİLDİ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü avukatının şikayetçi olduğu duruşma sonunda 3 aydır tutuklu bulunan Yakup Çerkez, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Mahkeme, "özel hayatı ihlal" suçunun uzlaşma kapsamında olması nedeniyle dosyayı uzlaştırma bürosuna göndererek, duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

Bursa Osmangazi Müftülüğü görevlisi, Mehmet Zahit Kotku Cami Müezzin Kayyımı Yakup Çerkez, temmuz ayında bir mağazada kadın soyunma kabinlerinde cep telefonuyla video çekerken yakalanmıştı. Çerkez savunmasında "Yan kabinde arkadaşım olduğunu düşünerek, şaka maksadıyla cep telefonumla video ve fotoğraf çektim" demişti. Şikayetçi M.V. ise "Bana olay günü şeytana uyduğunu, onu affetmemi söyledi" diye konuşmuştu.